Niezbędnik przy cięciu wykładzin

eniu kwestii dopasowania wykładziny już wstępnie położonej na zakładkę. Wszystko sprowadza się do dwóch śrub znajdujących się z tyłu urządzenia, które przytrzymują kątownik prowadzący. Po ich odkręceniu możemy dokonać wymiany t

Niezbędnik przy cięciu wykładzin

Element prowadzący z możlwością zmiany

Jednym z dość innowacyjnych rozwiązań zastosowanych w przycinaku Greencut jest możliwość wymiany prowadnicy. Po co, możnaby zapytać - otóż służy to ułatwieniu kwestii dopasowania wykładziny już wstępnie położonej na zakładkę.

Wszystko sprowadza się do dwóch śrub znajdujących się z tyłu urządzenia, które przytrzymują kątownik prowadzący. Po ich odkręceniu możemy dokonać wymiany tego elementu na taki który posiada 4mm lub 2mm krawędź oporową, przy pomocy której możemy dopasować się do już położonej warstwy wykładziny. Nie potrzeba żadnych pomiarów czy rysowania linii - wystarczy przyłożyć przycinak, oprzeć go o przyklejony materiał i poprowadzić jedno, gładkie cięcie. Wybór elementu uzależniamy tylko od grubości wykładziny.

Zdawać by się mogło że 2-4mm cienkiej blachy nic nie znaczą, jednak jakże ułatwiają życie w tym przypadku. Modułowość tego elementu oznacza również, że nawet w razie wygięcia nie będzi problemu z jego naprawą czy zamianą.


Wikipedia o podłodze

Podłoga ? element wykańczający górną część stropu; posadzka jest elementem składowym podłogi. Zapewnia izolację termiczną, akustyczną i przeciwwilgociową, przenosi obciążenia równomiernie rozłożone i skupione, jest płaska i przystosowana do tego, aby mógł po niej odbywać się ruch.

Podłogę dzielimy na cztery warstwy:

warstwa I
posadzka,
warstwa II
jastrych,
warstwa wyrównująca,
warstwa podkładowa,
warstwa III
izolacja termiczna,
izolacja przeciwwilgociowa,
warstwa IV
strop (czyli podłoże).


Źródło: https://pl.wikipedia.org/wiki/Pod%C5%82oga


Co przeważnie tniemy?

Zastanawiało Was kiedyś co tak na prawdę tniemy? Otóż Wikipedia pędzi z odpowiedzią na to pytanie:

Linoleum ? materiał składający się z warstwy barwionej w masie utwardzonej masy plastycznej (o podstawowym składzie: olej lniany, kalafonia i mączka drzewna lub korkowa), nałożonej na płótno jutowe (lub podobną tkaninę), stosowana głównie jako wykładzina podłogowa, ale również jako materiał na matryce linorytowe. Technologia produkcji linoleum została opatentowana w 1860 roku przez Anglika, Fredericka Waltona. Mimo, iż w drugiej połowie XX wieku wykładziny PVC niemal całkowicie zastąpiły linoleum, jego nazwa wciąż znajduje się w powszechnym użyciu

Źródło: https://pl.wikipedia.org/wiki/Linoleum