O czystych i brudnych dywanach

wujących się do ważnych zawodów. Dlatego w halach sportowych przebywa dziennie wiele osób, które poddają się różnym ćwiczeniom lub oglądają zmagania innych. Mogą one powodować zaśmiecanie takich hal, dlatego osoby zatrudnione w ek

O czystych i brudnych dywanach czyszczenie dywanów wrocław

Ścieranie kurzy w halach sportowych

W halach sportowych mogą być organizowane zarówno zajęcia dla dzieci, które chcą zostać w przyszłości sportowcami, jak i dla osób przygotowujących się do ważnych zawodów. Dlatego w halach sportowych przebywa dziennie wiele osób, które poddają się różnym ćwiczeniom lub oglądają zmagania innych. Mogą one powodować zaśmiecanie takich hal, dlatego osoby zatrudnione w ekipach sprzątających zajmują się najpierw wyrzucaniem śmieci, a następnie ścieraniem kurzy i zmywaniem podłóg. Wykorzystują do tego silne środki dostępne w sklepach ogólnych i bardziej sportowych. Dzięki temu wszystkie osoby przebywające w takich halach mogą czuć się bezpiecznie i komfortowo. Po większych zawodach sportowych przeprowadzane są także generalne porządki hal sportowych.


Zastępstwo dla chemicznych kosmetyków

Tak samo jak chemia domowa, kosmetyki również mogą wywoływać podrażnienia i uczulenia. Dermatolodzy polecają używanie mydeł bezzapachowych lub wysokiej jakości tylko i wyłącznie z naturalnymi olejkami, które mają dodatkowo działanie zdrowotne. Olejek herbaciany działa pie razy silniej od penicyliny dlatego mydło z takim olejkiem może być bardzo pomocne przy problemach skórnych: zwłaszcza przy trądziku. Oczywiście sprawa nie tyczy się tylko mydeł; żele pod prysznic, szampony. Wszystko to warto przejrzeć i przeczytać skład- jeżeli tylko jakaś substancja nas zaniepokoi można przeszukać Internet w poszukiwaniu wiedzy na temat danego składnika.


Washlet

Współczesną ubikację w Japonii nazywa się washletem (jap. ??????? Woshuretto?) lub deską klozetową czyszczącą ciepłą wodą (jap. ?????? onsui senj? benza?). Jest to jeden z najbardziej zaawansowanych rodzajów ubikacji na świecie4. Produkt firmy TOTO Washlet Zoe został odnotowany w księdze rekordów Guinnessa jako najbardziej zaawansowana ubikacja na świecie posiadająca 7 funkcji. Ponieważ model został zaprezentowany w 1997, najprawdopodobniej jest mniej zaawansowany od najnowszego modelu TOTO Neorest20.

Pomysł washletu przyszedł z zagranicy. Pierwsza muszla klozetowa ze zintegrowanym bidetem została wyprodukowana w Szwajcarii w 1964 roku. Era ubikacji naszpikowanych elektroniką zaczęła się w Japonii w 1980 roku5 wraz z zaprezentowaniem Washlet G Series przez TOTO. Od tamtej pory nazwa washlet jest używana w odniesieniu do wszystkich rodzajów japońskich elektroniczno-mechanicznych systemów muszli klozetowych. W 2002 roku prawie połowa domostw japońskich posiadała taką ubikację, co przewyższało liczbę domostw posiadających komputer osobisty34. Na pierwszy rzut oka muszla taka wygląda podobnie do spotykanych na Zachodzie. Jednakże posiada ona kilka dodatkowych funkcji takich jak: suszarka, podgrzewanie siedziska, opcje masażu, ustawienia strumienia wody, automatyczne podnoszenie pokrywy, automatyczne spłukiwanie itd.2. Funkcje te obsługiwane są za pomocą panelu sterującego, który może być przymocowany do deski sedesowej lub umiejscowiony na ścianie (wówczas często jest bezprzewodowy)2.

Źródło: https://pl.wikipedia.org/wiki/Ubikacje_w_Japonii