O dobrym rozwiązaniu dla biznesu

iego miejsca był Ralph Gregory. Przeprowadził on obserwacje, z których wynikało, że szerokie grono przedsiębiorców nie potrzebuje prowadzenia własnego biura i chce zaoszczędzić koszty. Idea wirtualnego biura zyskała na wartości i

O dobrym rozwiązaniu dla biznesu

Warto wiedzieć

Pomysł stworzenia wirtualnego biura pojawił się już w 1994 r. Osobą, która chciała ułatwić funkcjonowanie podmiotów gospodarczych i wpadła na pomysł stworzenia takiego miejsca był Ralph Gregory. Przeprowadził on obserwacje, z których wynikało, że szerokie grono przedsiębiorców nie potrzebuje prowadzenia własnego biura i chce zaoszczędzić koszty. Idea wirtualnego biura zyskała na wartości i już w 1995 roku pojawili się pierwsi klienci. Firma założona przez Ralpha Gregory funkcjonuje do dziś i cieszy się ogromnym zainteresowaniem klientów.

Źródło: https://pl.wikipedia.org/wiki/Wirtualne_biuro


Kto może skorzystać

Czym jest wirtualne biuro? To typ usługi polegający na wynajmowaniu adresu korespondencyjnego dla firmy. Dla wielu rodzajów działalności może to mieć duże znaczenie. Koszty takiej usługi nie są zbyt wysokie. Jeżeli chcesz, żeby korespondencja firmowa zawsze trafiała tam gdzie trzeba, jeżeli chcesz być na bieżąco informowany o przesyłkach, ale nie masz innej możliwości - to warto skorzystać.

Większość takich biur posiada również możliwość wynajęcia sali na spotkania, kserowania dokumentów, lub nawet doradztwa prawnego. Zanim zdecydujesz się na konkretnego usługodawcę, dobrze przejrzyj oferty.


Nie trać czasu i korzystaj z wirtualnego biura!

Wynajęcie i prowadzenie biura firmy może kosztować całkiem sporo. W obecnych czasach istnieje jednak wiele możliwości, by te koszty ograniczyć i zamiast inwestować w kupno lub wynajem powierzchni biurowej, można ją po prostu pożyczać. Takie rozwiązanie będzie bardzo dobre szczególnie dla młodych firm, które nie posiadają zbyt dużych środków i własne biuro mogłoby stanowić dla nich zbyt duże obciążenie finansowe. Bardzo prosto można obecnie zapewnić sobie wirtualne biuro i płacić za nie o wiele mniej, niż za te tradycyjne. Z takiej siedziby będzie można korzystać wtedy, gdy zajdzie potrzeba, jednak bez konieczności wiązania sie długoterminową umową oraz spełniania wielu niepotrzebnych formalności.