Orientalne zapachy w olejku - jak to działa?

ry twarzy. Stosowanie maseczek pomaga w oczyszczaniu i nawilżaniu skóry, dodatkowo dostarczając jej niezbędnych składników odżywczych. Wzmacniają także naczynia krwionośne i ujędrniają skórę, dzięki czemu twarz wygląda młodziej. N

Orientalne zapachy w olejku - jak to działa? białe piżmo perfumy

Organiczne maseczki do twarzy


Naturalne, inaczej organiczne, maseczki do twarzy zawierają bardzo dużo witamin i minerałów, które poprawiają nie tylko wygląd, ale także kondycję skóry twarzy. Stosowanie maseczek pomaga w oczyszczaniu i nawilżaniu skóry, dodatkowo dostarczając jej niezbędnych składników odżywczych. Wzmacniają także naczynia krwionośne i ujędrniają skórę, dzięki czemu twarz wygląda młodziej. Naturalne maseczki często mają w składzie wyciągi z różnych roślin leczniczych, mogą zawierać również olejki eteryczne, co pomaga się zrelaksować i odprężyć. Organiczne maseczki mają także przyjemną dla skóry konsystencję, a ich stosowanie jest niezwykle proste i przyjemne. Pozostawiają odświeżoną, gładką i dobrze odżywioną cerę.


Stosowanie organicznych kremów do rąk


Kremy do rąk zawierające organiczne składniki, nazywane też bio kremami, są coraz popularniejsze, zwłaszcza u kobiet mających problem z suchą skórą dłoni. Wyprodukowane niemal w całości z naturalnych produktów znakomicie sprawdzają się, jako środki pielęgnacji, przynoszące ulgę podczas podrażnień, spowodowanych złymi warunkami pogodowymi lub innymi niesprzymierzającymi działaniami zewnętrznymi. Zawierają dużo związków odżywczych, które dobrze nawilżają suchą i spękaną skórę dłoni oraz chronią ją przed zewnętrznymi czynnikami. Kremy organiczne z dodatkiem wosku pszczelego są jednymi z najlepiej regenerujących i poprawiających wygląd skóry specyfików. Również wszelkiego rodzaju olejki kosmetyczne są używane w pielęgnacji rąk.



Skąd się pozyskuje naturalne olejki?


Organiczne olejki używane w kosmetyce pozyskuje się z różnych roślin. W procesie wydobywania olejku wykorzystywana jest specjalna metoda tłoczenia, w celu zachowania jak największej ilości substancji odżywczych. Najczęściej są one tłoczone na zimno. Przykładowymi roślinami z których pozyskuje się olejki są nasiona moreli, truskawki czy pestki winogron. Często jako dodatek do kremów, odżywek do włosów i balsamów do ciała używane są oleje z orzechów makadamia, z migdałów, z jagód acai czy z orzechów laskowych. Substancje oleiste pozyskiwane z roślin są też wykorzystywane w masażu i aromaterapii, pozwalają się zrelaksować i odprężyć. Mają właściwości odżywcze, kojące, a nawet lecznicze.