Umyj swój samochód

cko ? jest samochód. Tego typu zabawek w sklepach są naprawdę olbrzymie ilości, a decydując się na autko na prezent możemy być pewni, że obdarowywany będzie bardzo zadowolony z uzyskanego podarunku. Niewiele osób zastanawia się je

Umyj swój samochód

Czy zabawy w dzieciństwie mają wpływ na naszą przyszłość?

Jak wiadomo, najchętniej kupowanym prezentem dla chłopca ? obojętnie z jakiej okazji i w jakim wieku byłoby dziecko ? jest samochód. Tego typu zabawek w sklepach są naprawdę olbrzymie ilości, a decydując się na autko na prezent możemy być pewni, że obdarowywany będzie bardzo zadowolony z uzyskanego podarunku. Niewiele osób zastanawia się jednak nad tym, że tradycyjne zabawki przeznaczone dla dzieci obojga płci mają za zadanie wdrożyć w przyszłe życie. Dziewczynki bawiąc się w dom wcielają się w rolę przyszłej pani domu, natomiast chłopcy korzystając z samochodów do zabawy rozwijają swoje zainteresowanie motoryzacją. Nic dziwnego, że w przyszłości wielu mężczyzn postanawia uzależnić swoje życie zawodowe od tego zainteresowania.


Zabiegi pielęgnacyjne dla twojego motocykla

Każdy pojazd wymaga odpowiedniej pielęgnacji. W przypadku motocykli jest to szczególnie ważne, zwłaszcza dlatego, że nieraz fani motoryzacji inwestują w swoje pojazdy naprawdę olbrzymie sumy. Nieodpowiednio pielęgnowany motocykl bardzo szybko niszczeje, koroduje i tak dalej, a wtedy inwestycja taka jest nieopłacalna. Gdy natomiast odpowiednio dbamy o swój sprzęt możemy być pewni, że z każdym kolejnym rokiem nabierze on tylko swojej wartości. Aby zachować swój pojazd w wyśmienitym stanie potrzebne jest naprawdę wiele zabiegów pielęgnacyjnych takich, jak pastowanie czy pokrywanie niektórych, wymagających tego elementów odpowiednimi substancjami smarnymi. Oczywiście, trzeba również z głową podchodzić do mycia takiego sprzętu.


pojazd silnikowy

Samochód ? pojazd silnikowy służący do przewozu osób lub ładunków.

Spis treści

1 Nazewnictwo
2 Historia
3 Napęd
4 Źródło energii
5 Podział samochodów
6 Elementy budowy samochodu
7 Samochody polskiej konstrukcji
8 Samochody wytwarzane w Polsce
9 Samochód w mieście
10 Zobacz też
11 Przypisy
12 Linki zewnętrzne

Nazewnictwo

Słowo samochód utrwaliło się w języku polskim jeszcze w czasach II Rzeczypospolitej, kiedy to zostało wybrane, w drodze konkursu, na słowo określające automobil. Termin samochód pochodzi od słów sam i chód, a więc określa pojazd samodzielnie się poruszający, czyli z własnym napędem. Spośród innych, branych pod uwagę słów, można wspomnieć określenie samojedź.
Historia

Osobny artykuł: Historia samochodu.

Nad pojazdami napędzanymi parą myślano już w XVII wieku. W 1678 roku Ferdinand Verbiest miał zademonstrować taki pojazd cesarzowi chińskiemu, jednak nie ma na to żadnych dowodów. Dlatego za pierwszego konstruktora ? wynalazcę pojazdu mechanicznego ? uznaje się Francuza o nazwisku Nicolas-Joseph Cugnot, który zaprezentował swoje pionierskie dzieło napędzane silnikiem parowym w roku 1769.

W 1870 roku Austriak Siegfried Marcus skonstruował, nienadający się do powszechnego użytku, prototyp pojazdu mechanicznego z benzynowym silnikiem o zapłonie iskrowym. Z kolei inny konstruktor, Niemiec Carl Benz, zbudował swój trzykołowy automobil w roku 1885 (w 1886 uzyskał patent). W tych samych latach prace w dziedzinie silników spalinowych oraz pojazdów napędzanych takimi silnikami prowadzili wspólnie Wilhelm Maybach i Gottlieb Daimler. Nie wiadomo jednak dokładnie, kto, jako pierwszy, skonstruował zastosowany do napędu samochodów silnik o spalaniu wewnętrznym.

Źródło: https://pl.wikipedia.org/wiki/Samoch%C3%B3d